Naujajame Orleane vykstančioje konferencijoje „Supercomputing 2010“ pagrindinis NVIDIA technologas Bilas Delis (Bill Dally) atskleidė kuriamo naujojo lusto kodiniu pavadinimu „Echelon“ detales.
Nežiūrint į tai, kad lustas kol kas egzistuoja tik popieriuje, teigiama, kad vieną operaciją su slankiuoju kableliu jis galės įvykdyti sunaudodamas tik 10 pikodžaulių energijos. Tuo tarpu šiuolaikiniai spartintuvai, sukurti „Fermi“ architektūros pagrindu, sunaudoja 200 pikodžaulių. Kiekvienas srautinis multiprocesorius bus sudarytas iš 8 skaičiavimo branduolių, o lustą „Echelon“ sudarys 128 srautinių multiprocesorių blokai. Tokiu būdu NVIDIA grafinis lustas turės 1024 branduolius, iš kurių kiekvienas per vieną taktą galės atlikti 4 instrukcijas su slankiuoju kablelius. Palyginimui, šiuolaikiniai „Fermi“ branduoliai atlieka tik vieną tokią instrukciją per taktą.
Spartintuve bus taip pat pagerinta operatyviosios atminties architektūra, kuri galės dinamiškai prisiderinti tam, kad duomenys greičiau pasiektų skaičiavimo elementus. Dėl šios priežasties sumažėjusi duomenų perdavimo luste būtinybė leidžia vartoti mažiau elektros energijos.
Teigiama, kad pikinis „Echelon“ našumas pasieks 20 teraflopų, o 128 tokių spartintuvų rinkinys užtikrins 2,56 petaflopo skaičiavimo galingumą, suvartodamas 38 kW. Palyginimui, „Fermi GF110“ su 512 srautinių procesorių, dirbančių 1544 MHz dažniu skaičiavimo galimybės yra 0,79 teraflopo, kai atliekami dvigubo tikslumo skaičiavimai su slankiuoju kableliu.
Manoma, kad „Echelon“ rinkoje pasirodys po „Maxwell“ (pastarojo laukiama ne anksčiau 2013-ųjų metų).