Amerikos kompanija „Lyric Semiconductor“ planuoja sukurti kažką neįprasto. Kompanijos mokslininkai netrukus tikisi pristatyti taip vadinamus tikimybinius procesorius (Probability Processor).
Šiuolaikinių kompiuterių sistemų pagrindu yra Būlio algebra, kurioje priimta, kad loginiai kintamieji gali įgauti tik dvi reikšmes – 0 ir 1 („melas“ arba „tiesa“).
„Lyric Semiconductor“ teigia, kad išrado naują loginių grandinių, sudarytų iš tranzistorių, tipą, kuris leidžia dirbti su tarpinėmis reikšmėmis, esančiomis tarp 0 ir 1. Tokių mikroschemų darbo principas yra pagrįstas Bajeso teoremos, kuri nustato įvykio tikimybę, kai stebint žinoma tik dalis informacijos apie įvykius, naudojimu.
Kompanijos atstovai teigia, kad naujieji mikrolustai, palyginus su įprastais sprendimais, gali kelis kartus padidinti produktyvumą ir tuo pačiu sumažinti elektros energijos suvartojimą, sprendžiant sudėtingas užduotis, vienaip ar kitaip susijusias su tikimybėmis. Tai gali būti paieška, brukalų filtravimas, finansinių duomenų modeliavimas, genomų sekų analizė ir kt.