Kompanijos „Joby Energy“ teigimu, aukštesnių atmosferos sluoksnių vėjo energija yra milžiniška – net 870 teravatų, ir jos vienos potencialas gerokai viršija visą dabartinį žmonių energijos poreikį, kuris šiuo metu yra 17 teravatų (tai 17000 gigavatų, arba maždaug 13 tūkstančių tokių elektrinių, kaip uždaryta Ignalinos).
Mintis panaudoti troposferos vėjus elektrai gaminti yra nenauja, tačiau tik dabar atsiranda technologinės galimybės įgyvendinti tokius projektus. Viena iš tokių įmonių yra „Joby Energy“, kurianti milžinišką aitvarą, kuris į didelį aukštį galėtų pakelti keliolika prie jo pritvirtintų vėjo generatorių.
Aitvarui pakilti yra įjungiami elektros varikliai, kurie vėliau išjungiami ir virsta elektros generatoriais, o kompiuteris valdo aitvarą taip, kad jis skristu apskrita trajektorija. Kol kas projektuojama 30 kW galios sistema, kuriai duotas leidimas pakilti į 600 metrų aukštį, bet teoriškai tokie aitvarai gali pakilti ir iki 10 kilometrų, kur vėjai yra gerokai stipresni nei arčiau Žemės.
Elektros energija yra perduodama prie lyno pritvirtintu kabeliu, o po to – į tinklą. Kompanijos teigimu, aitvaras pats nusileistų, jei vėjas susilpnėtų, ir pakiltų jam sustiprėjus, taip pat jis turi autonominio valdymo sistemą, kuri leistų jam saugiai nusileisti, net jei tvirtinimo lynas ir nutrūktų.
„Joby Energy“ tikslas – sukurti tokius aitvarų parkus, bet pirmiausia, be abejo, reikia įsitikinti, kad tokia koncepcija yra saugi ir atsiperkanti.