Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/elektronika/23061/sukurtas-ant-kamuolio-balansuojantis-robotas/spausdinti

Sukurtas ant kamuolio balansuojantis robotas

Publikuota: 2010-05-03 12:43
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©IT bazė
Inf. šaltinis: IT bazė
Sukurtas ant kamuolio balansuojantis robotas

Kiek įvairiausių robotų yra sukūręs žmogus. Šį kartą siūlome pažvelgti į japonų kūrėjo robotą, kuris sėkmingai balansuoja ant kamuolio, gali judėti kitais paviršiais ir net pernešti kai kuriuos svorius.

Daktaras Masaaki Kumagai, Japonijoje esančio Tohoku Gakuin universiteto robotų kūrimo laboratorijos vadovas, sukūrė jau daugybę robotų: dvikojus, keturkojus, šliaužiančius ir net robotus ant riedučių. Todėl, kai vienas studentas atėjo pas jį ir pasiūlė sukurti ant kamuolio balansuojantį robotą, daktaras Kumagai sutiko ir padarė tai.

Robotas yra valdomas trimis ratukais, besisukančiais į abi puses. Tai jam leidžia ne tik išlaikyti pusiausvyrą ant kamuolio, bet ir judėti kitais paviršiais. Robotas gali būti naudojamas krovinių transportavimui (vaizdo siužete demonstruojamas modelis perveža 10 kg svorio plytą), o naudojant kelis tokius robotus, galima pasiekti labai domių rezultatų.

‡ 1999–2025 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!