Jungtinių Valstijų Gynybos departamentas paskelbė nepilotuojamų orlaivių (UAV) programos plėtros planą artimiausiems 25 metams, pranešė „Defense News“. Jame numatyta didelę kariuomenei priklausančių sraigtasparnių dalį perdirbti į nepilotuojamus orlaivius, kuriuos prireikus galėtų valdyti pilotai.
JAV kariuomenės vadovybės manymu, toks sraigtasparnių „perkvalifikavimas“ leistų sutaupyti daug lėšų.
Šiuo metu JAV kariuomenėje naudojami „H-64D Apache Longbow“, „CH-47F Chinook“ ir „UH-60M Blackhawk“ sraigtasparniai jau turi reikiamą techninę įrangą, kuri suteikia galimybę ateityje juos valdyti per atstumą. Pranešama, kad bendrovė „Sikorsky“ jau kuria sraigtasparnio „UH-60M“ modelį su įdiegta nuotolinio valdymo galimybe. Tikimasi, kad toks sraigtasparnis į orą pakils iki šių metų pabaigos.
Pentagono parengtame plane numatyta, kad naujieji UAV bus maksimaliai autonomiški – tiek, kiek leidžia turimos technologijos. Jie privalės savarankiškai skristi nurodytu maršrutu, automatiškai kilti ir leistis.
Tačiau „Defense News“ pabrėžia, kad nepilotuojami kariniai sraigtasparniai negalės būti apginkluoti – jie galės skraidinti sužeistuosius, veikti kaip transportiniai ir žvalgybiniai orlaiviai.
Per artimiausius 30 metų JAV kariuomenė planuoja padidinti nepilotuojamų sraigtasparnių skaičių 4 kartus, teigiama pranešime.