Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 16:22
Birštonas pristato mobiliąją programėlę gyventojams: dešimtys nuolaidų ir kurorto informacija telefone
Balandžio 20 d. 10:12
KTU aviacijos inžinerijos ekspertai: kokios yra tikrosios lėktuvų katastrofų priežastys?
Balandžio 19 d. 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
Balandžio 19 d. 10:50
Paaiškino, kokių pokyčių elektros kainoms gyventojams atneša didėjanti gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių
Balandžio 18 d. 20:20
Kompiuteriniai žaidimai jau tapo kasdienybės dalimi: ar tai naujos kartos pramoga, o gal blogis?
Balandžio 18 d. 17:27
KTU ekspertai: domenų varduose – švepluojama, lietuviška programinė įranga – nepageidaujama
Balandžio 18 d. 14:32
„Yukon Group“ žengia į gamtos stebėjimo rinką
Balandžio 18 d. 11:27
Saulės elektrinių galia dažnai viršija namų ūkių poreikius
Balandžio 18 d. 08:32
Verslo klasė elegancijos viršūnėje: Naujasis „A6 Sedan“
Balandžio 17 d. 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Elektronika, technika Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Skraidančiu lazeriu pirmąkart numušta balistinė raketa

Publikuota: 2010-02-14 17:23
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©Balsas.lt
Inf. šaltinis: Balsas.lt

JAV Priešraketinės gynybos agentūra (MDA) pranešė pirmą kartą sėkmingai lėktuve įrengtu koviniu lazeriu numušusi kylančią balistinę raketą.

Agentūros pranešime sakoma, kad bendrovės „Boeing“ modifikuotas lėktuvas „Boeing 747-400F“ su eksperimentine „Airborne Laser Testbed“ lazerio sistema penktadienį pakilo iš Point Mugu karinio laivyno aviacijos bazės Kalifornijoje. Skrydžio metu iš Ramiajame vandenyne esančio karinio laivo buvo paleista trumpojo nuotolio balistinė raketa.

Lėktuvas užfiksavo jos paleidimą ir netrukus lazeris buvo nukreiptas į taikinį, teigiama agentūros pranešime. Iš pradžių „Airborne Laser Testbed“ sistema į raketą sufokusavo silpną lazerio spindulį, o po to pasiuntė dar vieną impulsą, kuriuo buvo siekiama įvertinti atmosferos sąlygų poveikį pataikymo tikslumui. Netrukus po to į raketą lazeris „iššovė“ visu savo galingumu. Raketa buvo sunaikinta dar veikiant jos varikliams, šis procesas nuo pradžios iki pabaigos truko apie 2 minutes, teigiama pranešime.

JAV eksperimentinis „skraidantis lazeris“
JAV eksperimentinis „skraidantis lazeris“. „Boeing“ nuotr.

Pirmoji šiame bandyme dalyvavusi raketa naudojo skysto kuro variklį. Mažiau nei po valandos iš San Nicolas salos, esančios už maždaug 300 kilometrų nuo Point Mugu aviacijos bazės, buvo paleista antroji, šįkart kietuoju kuru varoma antžeminė balistinė raketa. „Airborne Laser Testbed“ sistema ir šį kartą sėkmingai užfiksavo jos paleidimą, atliko taikinio perėmimą ir sunaikino „MW galingumo klasės“ lazerio spinduliu.

Pirmą kartą JAV „skraidantis lazeris“, įrengtas „Boeing 747-400F“ lėktuve, į balistinę raketą su kietojo kuro varikliais buvo nutaikytas per 2009 m. rugpjūčio mėnesį vykdytą bandymą. Tada buvo tikrinamas lazerio sistemos nukreipimo tikslumas – spindulys buvo nutaikytas į iš San Nicolas salos paleistą raketą, tačiau ji nebuvo sunaikinta: raketoje esanti įranga užfiksavo pataikymo tikslumą.

Sėkmingi „Airborne Laser Testbed“ sistemos bandymai patvirtino, kad „revoliucinis“ kryptinės energijos pritaikymas yra labai patraukli priešraketinės gynybos sistemos ypatybė, teigiama JAV Priešraketinės gynybos agentūros pranešime. „Skraidantys lazeriai“ esą galės šviesos greičiu atakuoti daugybę taikinių šimtų kilometrų atstumu, o raketų naikinimo kaštai bus žymiai mažesni, nei tam naudojant raketas naikintojas.

Šiame vaizdo siužete pristatomos „skraidančio lazerio“ technologijos galimybės.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
«« Atgal Į pradžią

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama