Mobilieji telefonai su liečiamu ekranu vis toliau tobulėja - gamintojai dirba sunkiai tam, kad vartotojui suteiktų naujų nepatirtų pojūčių. Šiems įrenginiams jau sukurtas nauja reagavimo į prisilietimą technologija.
Vadinamieji „resistive“ ir „capacitive“ tipo liečiamieji ekranai, kaip jau žinome, yra skirtingi. „Resistive“ ekranai yra tikslesni, tačiau tam reikia stipriau spustelėti, kad užfiksuotų prisilietimą, o „capacitive“ ekranai reikalauja švelnaus prisilietimo tam, kad ekranas pajustų vartotojo prisilietimą, taip pat, šiame ekranų tipe yra galimybė veikti „multi-touch“ technologijai, kuri suteikia galimybę valdyti keliais pirštais iš karto, tačiau šis ekranas nereaguos arba blogai reaguos, kai prie ekrano bus prisiliečiama pirštinėmis, rašikliu ar ilgais nagais.
Dabar bandoma išrasti naują lietimui jautrią ekrano technologiją, kuri mėgins užkariauti pasaulį. Spaudimui jautrus ekranas gali atskirti tarp švelnaus prisilietimo ir stipraus bakstelėjimo. Visa tai, vartotojui suteiktų naujų pojūčių bei galimybių.
Naujoji technologija remiasi kvantiniu tuneliavimu, kurią išvystė „Peratech“ mokslininkai. Naudoja elektrai laidžias medžiagas pavadintas kvantine tuneliavimo kompozicija.
Būtina paminėti, kad „Peratech“ pagamino slėgio jutiklį iš medžiagos, kuri yra ypatingai plona ir gali būti talpinama po lietimuisi jautriuoju ekranu. Ši technologija nereikalauja energijos, kai yra neaktyvus ekranas, taigi galėsite nesijaudinti dėl baterijos gyvavimo laiko.
Nauja technologija suteiks galimybę tempti ir keisti paveiksliuko mastelį tuo pačiu metu, arba ekraną bus galima valdyti taip greitai, kokia bus paspaudimo jėga.
„Peratech“ jau pasirašė licenzijos kontraktą su Japonų ekranų gamintojais „Nissha“, kurie gamina ekranus LG, „Nintendo“ ir daugeliui kitų bendrovių. Manoma, kad pirmieji įrenginiai su šia technologija pasirodys jau šių metų balandį.