„Philips“ savo gamykloje Achene (Vokietija) pristatė savo naujus gaminius – plokščiuosius šviestuvus. „Philips“ nuomone, jie ilgainiui galėtų pakeisti įprastines elektros lemputes – be abejo, niekas jau ir nebešneka apie lemputes su kaitinamuoju siūleliu, kurios greitai taps istorija, bet ir ekonomiškas liuminescencines ar net LED.
Šių šviestuvų privalumas yra tas, kad šviesą spinduliuoja ne vienas taškas ar nedidelė sritis, o visa plokštuma – taip apšvietimo elementu gali tapti lubos, sienos ar baldų elementai.
Kol kas galima įsigyti tik šių šviestuvų prototipų – nedidelių plokštelių, pavadintų „Lumiblades“, kurios gali šviesti raudona, balta, mėlyna ar žalia šviesa. Ir kainuoja jie kol kas brangiai – maždaug dešimties kvadratinių centimetrų dydžio šviestuvas – apie 100 eurų.
Šie šviestuvai naudoja naują ir daug žadančią organinių šviesos diodų (OLED) technologiją, o Philips tikslas – supažindinti su naujais gaminiais dizainerius, architektus, kitus kūrybiškai mąstančius žmones ir paskatinti juos pradėti bendradarbiauti su įmone, pasiūlant naujų panaudojimo sričių.
OLED šviestuvai, be to, kad spinduliuoja iš viso paviršiaus, turi ir daug kitų privalumų: jie sunaudoja nedaug energijos, jiems nereikia gaubtuvų ar kitų šviesą sklaidančių ar akis apsaugančių elementų.
Nors kol kas tai tik prototipų rinkiniai, su kuriais galima įvairiai eksperimentuoti, jau nebėra abejonių, kad OLED – jau visai netolimos ateities technologija, tiek apšvietime, tiek ir įvairių plokščiųjų ekranų gamyboje.