Prieš kelias dienas „DailyTech“ naujienų portale pasirodė žinios apie Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybės planus į Žemės orbitą paleisti dar du palydovus, kurie atliks mūsų gimtosios planetos stebėjimo funkciją. Maža to, valdžia sugriežtins komercinių palydovų kontrolę, kas leis efektyviau užtikrinti JAV saugumą.
Naujų dirbtinių palydovų pirkimas turėtų restruktūrizuoti esamą palydovų sistemą ar visiškai j pakeisti, tačiau tokie pamąstymai tėra nepagrįstos prielaidos, kadangi vyriausybės atstovai neatskleidė jokios išsamesnės informacijos apie naująją programą.
JAV Nacionalinės Saugumo Žvalgybos (angl. US National Intelligence) vadovas Denisas Bleiras (Dennis Blair) paskelbė naujosios programos darbų planą, kuris, anot vyriausybės ekspertų, turėtų kainuoti daugiau kaip 10 milijardų dolerių. Palydovų teikiamos fotografijos bei kito pobūdžio vaizdinė informacija yra esminis Jungitnių Amerikos Valstijų saugumo kontrolės įrankis, o naujų palydovų pirkimas turėtų išplėsti stebimą teritoriją ir taip dar labiau padidinti surenkamos informacijos kiekį. Tokių žinių paskelbimas turėtų paskatinti ir kitas stambias pasaulio valstybes imtis priemonių, kadangi vis auganti JAV įtaka kosminėje erdvėje nekelia pasitikėjimo, o atvirkščiai – ugdo konkurenciją, galbūt net nepasitenkinimą ir klabas apie konspiracines teorijas.
Nors ir nėra žinoma nieko apie naujai planuojamą projektą, valdžios atstovai tikisi naujai pagamintus palydovus į orbitą išleisti 2012-aisiais metais ir patikino, kad naujieji palydovai techniškai nuo senųjų neturėtų skirtis jokiomis savybėmis.
Ar šiuos JAV valdžios planus vertinti kaip taikų šalies rūpinimąsi savo saugumu ar siekį sukurti didelės aprėpties šnipinėjimo įrankį? O gal praplėstas palydovų tinklas atliks abi šias funkcijas...