Kaip žinia, šiuo metu rinkoje paplitę dviejų tipų liečiami ekranai: varžos principu veikiantys liečiami ekranai (anglų k. resistive), naudojami tokiuose telefonuose kaip „Nokia 5800 XpressMusic“, HTC gaminiuose, arba elektromagnetinių laukų principų veikiantys ekranai (anglų k. capacitive), kuomet žmogaus pirštų elektromagnetinis laukas reaguoja su ekrano paviršiuje esančių metalų oksidų sukurtu elektromagnetiniu lauku. Pastarasis būdas taikomas „iPhone“, „T-Mobile G1“ ir „Palm Pre“ telefonuose.
Esminis „capacitive“ tipo ekranų pliusas – galimybė vienu metu užregistruoti iki dviejų ar daugiau komandų. Tokiu būdų pasiūlomas „Multi-Touch“ valdymas, kuomet norint sumažinti nuotrauką užtenka ją sugnybti dviem pirštais. Tačiau „resistive“ tipo ekranai patogūs tuo, jog juos galima valdyti ne vien su pirštais, jie reaguoja į pieštukus ir kitus krūvio neturinčius objektus. „Capacitive“ tipo ekranai to negali.
Bet ar iš tikro „resistive“ tipo ekranai negali reaguoti į keletą prilietimų vienu metu? Iš tiesų, teoriškai šie ekranai gali tą daryti. Vaizdo įraše demonstruojamas naujos kartos „resistive“ tipo ekranas, gebantis vienu metu reaguoti į keletą prilietimų ir nesvarbu, ar tai pirštas, ar koks kitas objektas – jis turi abiejų ekranų tipų privalumus.
Tiesa, tokio tipo ekranų dar teks luktelėti ir galbūt ne vienus metus. Tačiau taipogi kyla klausimas, ar įmanoma nustatyti „resistive“ tipo ekranus taip, jog šie reaguotų į keletą prisilietimų vienu metu. Pavyzdžiui, „Nokia 5800“, šis įrenginys naudoja „resistive“ tipo ekraną ir vienas iš jo minusų lėtas teksto įvedimas. Tekstas su šiuo prietaisu rašomas kiek lėčiau nei su „iPhone“, kadangi, norint įvesti simbolį, simbolis vienu metu turi būti liečiamas vienu pirštu. Tai gan didelis trūkumas, ypač prietaisuose be išorinės klaviatūros, tad kiek apmaudų, jog bent jau dabartiniai „resistive“ tipo ekranai jokiu būdu negali veikti kaip „capacitive“. Vienintelis būdas spartinti teksto įvedimą – programinės įrangos, teksto nuspėjimo funkcijų gerinimas.