Susidūrus rusų ir amerikiečių palydovams, „National Geographic“ pateikia statistiką, rodančią, kiek danguje virš Žemės yra žmogaus padarytų objektų.
JAV Kosmoso stebėjimo tarnyba teigia, kad jos akiratin yra patekę daugiau nei 13 tūkst. žmogaus padarytų objektų, pradedant 10 cm varžtais, baigiant „Hubble“ kosminiu teleskopu.
Teigiama, kad yra milijonai mažesnių ir sunkiau susekamų objektų, pradedant dažų atraižomis, baigiant plastiko likučiais.
Palydovai
Sovietų Sąjunga, 1957 metų lapkričio mėnesį paleidusi į kosmosą pirmą palydovą „Sputnik 1“, įsuko karuselę, kurios dėka į kosmosą jau yra paleista daugiau nei 2,5 tūkst. palydovų.
Patys žymiausi iš tokių kosminių objektų, rašoma „National Geographic“, yra Tarptautinė Kosminė Stotis, „Hubble“ teleskopas, rusų kosminė stotis „Mir“ bei 27 palydovų globali vietos nustatymo sistema.
Žymią dalį sudaro šimtai ryšio, televizijos bei radijo palydovai, kurių dėka, be visa ko, mokslininkai prognozuoja orus.
Kosminės šiukšlės
Techniškai kalbant tai – orbitos lūženos. Jos yra nebefunkcionalios ir žmogaus paliktos šiukšlės: ir nebeveikiantys apleisti palydovai, ir atjungtos raketų dalys, ir žmogiškosios atliekos (pradedant 1965 kosmonauto Edo White`o legendinio kosminio pasivaikščiojimo metu pamesta pirštine).
Seniausiai žinoma orbitos lūžena yra 1958 metais paleistas tyrinėjimo palydovas „Avangardas 1“. Jis nustojo veikti 1964 metais.