Aparatūros gamintojai neriasi iš kailio gerindami CD diskų nuskaitymo mechanizmų netobulumus, o kiti, pavyzdžiui, Japonijos gamintoja „Memory-Tech“, sugalvojo patobulinti patį CD diskelį!
Palyginus su įprastais audiodiskais, „Memory-tech“ HQCD (High Quality CD, angl.) gamybos sąnaudos yra maždaug penkis kartus didesnės, o visa paslaptis slypi duomenų matricoje, mat ji dengta specialiu sidabro lydinio sluoksniu (kaip žinia, įprastuose diskuose naudojamas aliuminis). Jis geriau atspindi lazerio spindulį, todėl iki minimumo turėtų sumažėti nuskaitymo klaidų. Intriguoja, kad šis sprendimas yra fiziniame lygmenyje, t.y. muzikos formatas išlieka tas pats – „Audio CD“, o geresnio garso galima tikėtis absoliučiai iš visų CD grotuvų.
Japonijoje ši firma užima apie trečdalį diskų rinkos, o pirmieji muzikos įrašai „papimpintuose“ diskuose jau turėjo pasirodyti rugsėjį. Bendras gamybos planas — apie 2 milijonus per mėnesį (palyginimui, įprastų „Audio CD“ apie 17 mln.). Kadangi visas „reikalas“ yra grynai japoniškas, pusiau gandų lygyje, sunku ką nors prognozuoti apie šių diskų atsiradimą Europoje. Jeigu tai rimta ir HQCD bus gaminami net CD-R pavidalu, atrodo CD grotuvų savininkų laukia smagūs laikai.