Japonų mokslininkai sukūrė „protingus“ akinius, kurių atmintyje išsaugomi daiktų atvaizdai ir vietos, kur šie paskutinį kartą matyti. Jei nuolat pametate savo raktus, mobilųjį telefoną ar kitus daiktus, tokie akiniai kaip tik jums, tikina mokslininkai.
Britų dienraštis „The Daily Telegraph“ rašo, kad akiniai, kuriuose įmontuota filmavimo ir filmuotos medžiagos pateikimo įranga, daiktus ne tik mato, bet ir atpažįsta. Pavyzdžiui, jei prieš kurį laiką jie užfiksavo kokį nors daiktą, jums nereikės savarankiškai peržiūrėti visų įrašų – galite tiesiog nurodyti, ko ieškote, ir sistema parodys, kur ir kada tai paskutinį kartą pastebėjo.
Teoriškai, vienintelis klausimas, į kurį akiniai negalės atsakyti, bus „kur aš padėjau savo akinius?“.
Kol kas eksperimentinis modelis nėra toks patogus, kad jį būtų galima naudoti kasdien viešose vietose, bet Tokijo mokslininkai stengiasi akinius sumažinti.
Pati vaizdų įrašymo technologija taip pat yra gana paprasta, bet išradėjui Yasuo`ui Kuniyoshiui prireikė ne vienerių metų, kad sukurtų daiktus atpažįstančią programą. Tačiau dabar kartu su partneriais jis yra pažangiausios pasaulyje tokio tipo programinės įrangos autorius.
Jei, žvelgdamas į kokį nors daiktą, pašnibždėtumėte akiniams, koks jo pavadinimas, įtaisas tai prisimins ir paprašytas pakartos matytą vaizdą.
Ateityje, anot Y. Kuniyoshio, akiniai galės būti sujungti su internetu ir jei jų nešiotojas pats nesugebės atpažinti to, ką mato, įtaisas praneš, kaip matomą objektą apibūdina pasaulio duomenų bazės. Pavyzdžiui, jei apsidairysite gėlių lauke, akiniai praneš, kokios tai gėlės.