LED diodai vis dažniau naudojami efektyviam apšvietimui – juos galima rasti žibintuvėliuose bei dviračių lempose. Tačiau patalpų apšviesti LED diodais iki šiol neapsimokėjo – nors jau metų metus mokslininkai kūrė šviesos diodus, efektyvesnius už fluorescentines lempas, tačiau jie skleidė tik tam tikro bangos ilgio šviesą – arba raudoną, arba oranžinę, arba mėlyną. Rodos, atėjo pasikeitimų metas – Bilkent universiteto (Ankara, Turkija) mokslininkai naudodami nanokristalinę dangą, sukūrė „dienos šviesos“ LED diodą, kuris yra ypač efektyvus.
Fluorescentinė „dienos šviesos“ lempa išgauna apie 80 liumenų per vatą, senieji LED – apie 60 lm/W, o naujieji diodai su nanokristaline danga – netgi 300 lm/W.
Nanokristalinė danga, panašiai kaip ir fluorescentinės lempos liuminescencinė danga, sugeria vienokio bangos ilgio elektromagnetines bangas ir išspinduliuoja kitokio – matomo – ilgio bangas.
Žinoma, kol šie diodai pasirodys prekyboje, teks šiek tiek palūkėti – nanokristalinę dangą paruošti kol kas yra labai brangus malonumas.