Elektronika.lt
 2024 m. birželio 6 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 Forumas / + pokalbiai
 - Paieška forume
 - D.U.K. / Forumo taisyklės
 - Narių sąrašas
 - Registruotis
 - Prisijungti

Elektronika.lt portalo forumas

Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo. Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.

Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius, kurie nesilaiko forumo taisyklių. Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.

Dabar yra 2024 06 06, 13:21. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
 Forumas » Automatika, robotai, RC modeliai » Dėl programatoriaus "penki laidukai"
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
 
  
Puslapis 23
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3  Toliau
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Rodyti ankstesnį pranešimą :: Rodyti kitą pranešimą 
 Dėl programatoriaus "penki laidukai"
PranešimasParašytas: 2013 09 19, 12:16 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
kionig
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
*Ričardas rašo:
AVRDude ar PonyProg... Vistiek patogiau tiesiai tame pačiame AVR studio rašyti ir su juo hex'ą įpūsti.
Nei kiek nepatogiau. Turi ten spaudinėti kažkokį griozdišką GUI bei landžioti po nustatymus braidžiojant 100 kartų su pele, o konsolinis-komandinis įvedimas tėra labai papaprastas ir greitas bei patogus. Pony progas išvis atgyvena paskutinis, aš jo iki šiol taip ir neperpratau dėliojant varneles kai reikia suprogramuoti fusebitus. Žodžiu, mano nuomone, ponyprog'as yra atgyvena.

Citata:
Nereikia kelių programų ir su hex'u atskirai kamuotis.
Kad ir tos keleta programų nesudaro labai didelio resursų išnaudojimo. Jos greitos, paprastos ir lanksčios. Tas pats WinAVR viską tą patį daro ir nereikia jokių hemarojų norint parašyti programą, ją sukompiliuoti ir įrašyti į MV.

Citata:
Gal aš AVR Studio išlepintas, bet man taip patogiausia. Sukompailini ir iškart įrašai su ta pačia AVR Studio.
Tikrai taip, esi išlepintas daugumos jūzerių norais minkyti GUI bei landžioti po kvailus ribbonus spėliojant kur kokia ikonėlė ką reiškia.

Citata:
Tai ypač patogu jei kažkokius kalibravimus per softą atlieku ar daug pakeitimu - modifikavimų kodui reik ir norisi kiekviename žingsnyje patikrinti.
Tam yra debuginimo įrankiai skirti. Taip kad nieko ypatingo tas AVR studio nesuteikia, gal tik GUI, kuriame truputį aiškiau parodyta. Bet visa kita išlieka taip pat. T.y. programavimo principai tie patys.

Kodo modifikavimas yra eilinė rutina, kuri nėra ten labai varginanti jei iš esmės kodas parašytas teisingai. Pvz pakeitus keletą dalykų programoje ją vis tiek reikia sukompiliuoti, o po to vėl įrašyti į MV. Dabar turint man atsidarius konsolę, o kadangi joje yra įsemenamos komandos, tai up arrow klavišu galiu pasirinkti tą pačią komandą kurią ką tik buvau naudojęs ir paspausti enter. Viskas. Nereikia jokių super duper automatizavimų ir paikybės.

Citata:
O su AVR Dude reikėtų dar atskirai žaisti. Todėl ir klausiu gal galima kaip tiesiai iš AVR Studio tą hex'ą įpūsti, be jokių AVRDude?
Nėra ten jokio žaidimo. Turint sukompiliuotą HEX įrašymas yra tas pats kaip du pirštus.. Palaiko daug programatorių. Žaisdavau su LPT ir tuo paprastučiu programatoriumi iš buferio padaryto. Dabar žaidžiu su USBasp taip pat per AVRdude ir jokių komplikacijų. Sakiau dar reikės pasimėginti su Xilinxui skirto jtag programatoriumi, kuris taip pat yra palaikomas AVRdude.

Citata:
O nukrypstant į šalį apie notepad'ą, tai žinau keletą žmonių kurie iš tiesų naudoja notepadą C kodo rašymui. Bet suprasti jų niekaip negaliu... Taip velniškai patogu rašyti su AVRStudio, užtenka pirmas 2 raides kodo įvest ir ENTER bakstelt ir visa eilutė baigta. Nori kokio kintamojo vardą pakeisti, nereikia viso kodo modifikuoti, pakeiti vienoje vietoje kitur auto pasikeičia + patogios bibliotekos it t.t.
Vat tame ir yra blogumas, kad kai leidi kompiuteriui už tave galvoti, o pats dinderį muši, taip po to ir nesupranti kitų programų.

Ir įdomu kaip jis ten tas eilutes užbaiginėja? Tipo kaip T9 spėlioja tekstą? Very Happy

Kodo modifikavimas nėra super sudėtingas ir be tų labai jau fancy auto pakeitimo įrankių. Jeigu reikia keisti kintamąjį kuris figūruoja keliose funkcijose, tai su CTRL+F įrašius vardą bei pasirinkus Find & replace padarys tą patį ne mažiau veiksmingiau, kaip tą patį daro tavo programa.

P.S. Tau siūlomas labai paprastas būdas, jei nori eiti sunkiuoju keliu - tada nekliudysiu Very Happy

P.P.S. Arduino GUI turi šiokį tokį automatizavimą tuo klausimu kaip tavo norai. Spaudi vieną didelę knopkę ir vuolia. Nors atrodo įvesti komandą yra kosTmosas daugeliui jūzerių. Jei nori rimtai programuoti, o ne vien tik žaisti tai pergalvok savo principus. Čia tik pasiūlymas, juo gali naudotis, tiek ne.
 Dėl programatoriaus "penki laidukai"
PranešimasParašytas: 2013 09 19, 17:44 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
*Ričardas
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Citata:
Tikrai taip, esi išlepintas daugumos jūzerių norais minkyti GUI bei landžioti po kvailus ribbonus spėliojant kur kokia ikonėlė ką reiškia.

Tame ir esmė, kad jokių ten ribbonų landžiot nereikia, spaudi vieną knopkę ir vsio. Arduino ir PSoC designer visai nekenčiu, nes ten jau nebe kodo rašymas, bet varnelių dėliojimas, kaip ir tame PonyProg'e minėjai.
Resursų jau šiais laikais mažai kas be skaičiuoja... Naudoju 2005m IBM T42 ir tai pakanka tų resursų MV programavimui.
Ikonėlių spėliot visai nemėgstu ir pele klaidžiot (AVR Studio kaižkaip to visai nereikia, bent man), bet konsolinis - komandinis įvedimas taip pat atgyvenęs. Negi naudojiesi viskam tik total komanderiu ar kokiu linux terminalu, pats irgi manau gi po OS GUI klaidžioji.
Citata:
Vat tame ir yra blogumas, kad kai leidi kompiuteriui už tave galvoti, o pats dinderį muši, taip po to ir nesupranti kitų programų.

Suprantu ir kitų programas, bei galiu ir pats jas be "auto" pildymo rašyti, bet dar yra ir toks dalykas kaip produktyvumas bei patogumas. O kompiuterį tam ir sugalvojo, kad mums darbą palengvinti, o mąstyti kompas už mus vis dar negali, kad ir kaip tai gerai ar blogai būtų.
Citata:
Jei nori rimtai programuoti, o ne vien tik žaisti tai pergalvok savo principus.
Na manau esmė programavime yra suvokimas kaip parašyti algoritmo seką, kaip pačią programą įgyvendinti, ne sintaksės mokėjimas. Tad ir naudoju ne notepadą, o AVR Studio. Man ji patinka ir prie jos aš pripratęs ir kaip minėjai turi tą didelį mygtuką. Visa esmė, kad tas AVR Studio labai puikiai suderintas su Atmel produktais, užtai atkrenta daug bėdų juos programuojant.
Šiaip tavo nuomonė labai šališka man pasirodė... Nors kas kaip moka - tas taip šoka, tad ir aš nelabai noriu, kad mano nuomonę bandytum keisti ar parodyti, kad ji neteisinga. Turi tu savo įpročius - turiu ir aš.
Tiesa, dalis tiesos tavo žodžiuose apie GUI yra. Bet GUI ir buvo tam padarytas, kad paprastas vartotojas (ne programuotojas) galėtų naudotis PC, o daugelis rimtų programų ir dabar dar turi komandinį įvedimą šalia GUI.
Taigi manau į mano klausimą jau atsakyta - su AVR Studio ir 5 laidukų programatoriumi nieko neišeis, jei kas visgi žinote kaip su AVR Studio įrašyti kodą per minėtą programatorių PM. Nes galiu nebesekti temos.
O šiaip manau visgi teks laisvalaikiu pasimaigyti po WinAVR'ą ar su AVRdude. Gal kuris patogesnis pasirodys. Mano bėda, kad aš mėgstu dirbti su viena programa, o ne kiekvieną kart vis kitą. Tada gerai atsimenu kas kur ir greičiau darbas vyksta. Tik tokiu atveju reikia gerai rinktis programą, kad ji universali būtų, matyt čia ir prašauta su AVR Studio.

_________________
Nėra geriau už IBM/Lenovo ThinkPad!
 Dėl programatoriaus "penki laidukai"
PranešimasParašytas: 2013 09 19, 19:03 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
kionig
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
*Ričardas rašo:
Arduino ir PSoC designer visai nekenčiu, nes ten jau nebe kodo rašymas, bet varnelių dėliojimas, kaip ir tame PonyProg'e minėjai.
Nereikia Arduino išvis jokių varnelių, nebent tik plokščių nustatytams ir viskas. Toliau rašai kodą ir spaudi upload. Viską už tave padaro. O, dėl kitų SW nežinau ir nelabai domina, kai yra proprietary SW.

Citata:
Resursų jau šiais laikais mažai kas be skaičiuoja...
Bet ir ne kiekvienam reikalingas super kompiuteris, kuris tėra išnaudojamas maks keliais procentais. Taip pat nereiškia, kad resursų neskaičiuoja, nebent apie tai nieko nenutuokiantys kvaili jūzeriai tai taip, bet iš programinės pusės dar ir kaip reikia galvoti apie efektyvumą, kitaip koks tu programeris..

Citata:
Naudoju 2005m IBM T42 ir tai pakanka tų resursų MV programavimui.
Tai, žinoma, kad pakaks, nes jo parametrai nėra juk kaip kokio pentiumo 3. Nesakau, kad ir prie tokio sėdžiu. Bet esmė yra programos efektyvume.

Citata:
<..>bet konsolinis - komandinis įvedimas taip pat atgyvenęs.
Aha, atgyvenęs.. Turbūt bashas būtų tau kosTmosas. Autocadai, matlabai ir kiti.

Citata:
Negi naudojiesi viskam tik total komanderiu ar kokiu linux terminalu, pats irgi manau gi po OS GUI klaidžioji.
Klaidžioju kaip kartais. Total komanderiu ne. Šiaip dėl įdomumo naudodavausi Cygwin'u. Kartais iš tiesų lengviau terminale vaikščioti ir manipuliuoti failais nei windausų GUI.

Citata:
Suprantu ir kitų programas, bei galiu ir pats jas be "auto" pildymo rašyti, bet dar yra ir toks dalykas kaip produktyvumas bei patogumas.
Yra dar kaip ir kodo pernešamumas, tam tikras taisyklių laikymasis rašant kodą. Va tai turėtų būti pagrindiniai aspektai, visa kita savaime ateis.

Citata:
O kompiuterį tam ir sugalvojo, kad mums darbą palengvinti, o mąstyti kompas už mus vis dar negali, kad ir kaip tai gerai ar blogai būtų.
Aš ir nesakiau, kad kompas gali mąstyti. Taip, kompiuterį sugalvojo, kad jis palengvintų darbą, bet niekas nesakė, kad galima leisti daryti viską kompiuteriui už tave patį. Nebent pasitiki kažkieno sugalvotais algoritmais ir leisi daryti viską už tave Smile

Citata:
Na manau esmė programavime yra suvokimas kaip parašyti algoritmo seką, kaip pačią programą įgyvendinti, ne sintaksės mokėjimas.
Iš tikrųjų taip, bet svarbus ir sintaksės užrašymas kuo suprantamiau ir lengviau suskaitomas kodas kitiem būtų.

Citata:
Tad ir naudoju ne notepadą, o AVR Studio. Man ji patinka ir prie jos aš pripratęs ir kaip minėjai turi tą didelį mygtuką. Visa esmė, kad tas AVR Studio labai puikiai suderintas su Atmel produktais, užtai atkrenta daug bėdų juos programuojant.
Daugiau problemų man atsiranda su proprietary SW ir visokiais ponyprogais, nei su OSS įrankiais.

Citata:
O šiaip manau visgi teks laisvalaikiu pasimaigyti po WinAVR'ą ar su AVRdude. Gal kuris patogesnis pasirodys. Mano bėda, kad aš mėgstu dirbti su viena programa, o ne kiekvieną kart vis kitą. Tada gerai atsimenu kas kur ir greičiau darbas vyksta. Tik tokiu atveju reikia gerai rinktis programą, kad ji universali būtų, matyt čia ir prašauta su AVR Studio.
Mano siūlymas buvo neprisirišti prie vienos programos ir kažkokių neregėtų norų kaip vieno mygtuko ir t.t. Tavo norus turi tik Arduino, kuri gali daryti tą patį kaip Avrstudio. Universalių programų nėra. Yra tik įrankiai, kurie standartizuoti, o visą kitą kas kaip nori susigalvoja.
 Dėl programatoriaus "penki laidukai"
PranešimasParašytas: 2013 09 19, 20:28 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
*Ričardas
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Panašu, kad viskam turi savo nuomonę ir labai nori ja pasidalinti. Reikėtų geriau padiskutuoti prie alaus bokalo arba kavos puodelio. Wink
Tik skaitai nelabai atidžiai ir matomai turi nuoskaudą ant "kreivų" programuotojų.
"reikia galvoti apie efektyvumą, kitaip koks tu programeris... "
Aš kalbėjau apie programos naudojimą ne rašymą.
"bet svarbus ir sintaksės užrašymas kuo suprantamiau ir lengviau suskaitomas kodas kitiem būtų. "
Kalbėdamas apie sintaksę turėjau omenyje pamirštą kabliataškį, ar sumaišytus {-[ skliaustus. Tokias klaidas programoje padarius ji neveiks. O Auto pildymas atleidžia programuotoją nuo tokios klaidos darymo. O kas liečia programuotojo raštingumą ir kodo pozicionavimą pilnai sutinku. O tai vėliau atsidarius programą neaišku nei kur kurios funkcijos pabaiga, nei kur kuris ciklas užsidaro ir t.t.

Citata:

Citata:
bet konsolinis - komandinis įvedimas taip pat atgyvenęs.

Aha, atgyvenęs.. Turbūt bashas būtų tau kosTmosas. Autocadai, matlabai ir kiti.


Kartoju: "Tiesa, dalis tiesos tavo žodžiuose apie GUI yra. Bet GUI ir buvo tam padarytas, kad paprastas vartotojas (ne programuotojas) galėtų naudotis PC, o daugelis rimtų programų ir dabar dar turi komandinį įvedimą šalia GUI. "
Tai sakydamas ir turėjau galvoje Autocad.

_________________
Nėra geriau už IBM/Lenovo ThinkPad!
 Dėl programatoriaus "penki laidukai"
PranešimasParašytas: 2013 09 19, 23:20 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Digix
VIP narys
VIP narys
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
kionig, tavo idejos turi trukuma nes neivaertini kad kievienas pradeda nieko nemokedamas, kazkada tenka psisseti prie kopiuterio ir pradeti kazka daryti, matydamas tik komandine eilute nelabai ka suprasi nes nezinai ka ta programa gali daryti.

daug lengviau kai gali paspausti grazu spalvota mygtuka ir isirinkti is jau esamu funkciju tai ko tu nori
svarbu kad galeciau ne pasakyti ko noriu bet issirinkti ko noriu.

o programuojant dar labai svarbu biblioteku suderinamumas, kad iskart galetum imesti gatava "objekta" ir juo naudotis visai nesigilindamas kaip jis veikia.
 Dėl programatoriaus "penki laidukai"
PranešimasParašytas: 2013 09 20, 00:22 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
kionig
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
*Ričardas rašo:
Tik skaitai nelabai atidžiai ir matomai turi nuoskaudą ant "kreivų" programuotojų.
Kartais iš tiesų nervina visokie kvaili ribbonai ir ikonėlės juose. Maigioji su pele dešimt kartų kol surandi.. Dar žiūrėk netyčia kažką paspausi.. Programuoti reikia klaviatūra, o ne pele Smile

Citata:
Kalbėdamas apie sintaksę turėjau omenyje pamirštą kabliataškį, ar sumaišytus {-[ skliaustus. Tokias klaidas programoje padarius ji neveiks. O Auto pildymas atleidžia programuotoją nuo tokios klaidos darymo.
Aj tai čia taip pat kaip ir Matlabe. Iš karto tikriną tavo skriptą ir rodo kas blogai ar visi aprašyti kintamieji panaudoti ar ne. Kabliataškio padėjimas yra pasirenkamas kai nori, kad tą eilutę išvestų ekrane, o jei ne, tai tada kabliatiškis reikalingas. Bet va tas tikrinimas po to pradeda pjautis t.y. rodo ir kaip klaidą(nekritinę) nors programa kuo puikiausiai veikia. Gali naudotis ir autokorektu Matlabe, bet vis tiek turi pats galvoti, o kaip kompiliatorius elgsis.

Citata:
o daugelis rimtų programų ir dabar dar turi komandinį įvedimą šalia GUI. "Tai sakydamas ir turėjau galvoje Autocad.
Bet žinai kas gelbėja Autocade, tai nebent tik komandos kurias atsimenu dar iki šiol. Jei imčiau 2008 autocadą ir naujausią, turėčiau ilgai kapstytis su nauju GUI ką ir kaip ten daryti. Bet spėčiau, kad komandinė bazė išliko ta pati. Norint nubrėžti stačiakampį užteks parašyti rectang. O, tu, dabar būk gudras ieškok ar yra toks aikonas ribbone, ar nėra. Ar reikia jį papildomai įsidėti..

Digix rašo:
kionig, tavo idejos turi trukuma nes neivaertini kad kievienas pradeda nieko nemokedamas, kazkada tenka psisseti prie kopiuterio ir pradeti kazka daryti, matydamas tik komandine eilute nelabai ka suprasi nes nezinai ka ta programa gali daryti.


Žinau, kad kiekvienas pradeda nieko nemokėdamas apgraibomis.

Na bet pvz, kam Ponyproge reikalingas Hex failo atvaizdavimas eiliniam jūzeriui, kai tau tereikia tik įrašyti į MV? Pvz kam ten Write to flash, write eeprom, write program? Ir dar pamėgink išaiškinti kaip sudėlioti fusebitus.

Citata:
daug lengviau kai gali paspausti grazu spalvota mygtuka ir isirinkti is jau esamu funkciju tai ko tu nori
svarbu kad galeciau ne pasakyti ko noriu bet issirinkti ko noriu.
Na tai aš jau minėjau, kad tą pilnai gali atlikti Arduino, kuris atlieka tokias funkcijas naudodamas tą patį avr-gcc ir avrdude.

Ten gali išsirinkti gatavus projektus, pasikeisti kaip tau reikia kintamuosius ir spausti "įrašyti". Yra vienas mygtukas ir viskas. Ko autoriui netinka - nesuprantu Very Happy

Citata:
o programuojant dar labai svarbu biblioteku suderinamumas, kad iskart galetum imesti gatava "objekta" ir juo naudotis visai nesigilindamas kaip jis veikia.
Manau anksčiau ar vėliau kylant va taip į padanges kaip autoriaus norams, išaugs poreikis ir suprasti kaip kas ten veikia.
 Dėl programatoriaus "penki laidukai"
PranešimasParašytas: 2013 09 20, 01:03 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
*Ričardas
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Panašu, kad mane su temos autoriumi sumaišė ir dar nurašė prie programų kopintojų (tipo randa google kodą jį įrašo į MV ir sako, kad programuoja).
Toks nesu! Bet nesu ir kietas programuotojas, dar mokausi, noriu to išmokti ir mokausi pats - savarankiškai. Kadangi man įdomu programuoti MV tai ir bandau rašyti pats arba jei jau ir naudoju kito parašytas funkcijas (kaip pvz Nokia 3310 LCD), bandau išsiaiškinti kaip jos veikia.
O kalbant apie Arduino ir tą magišką mygtuką, tai ko čia prikibai, nenoriu to Arduino, tam naudoju AVR Studio, kuris taip pat tą "magic button" turi.
Dėl to ir klausiau ar galima kaip tiesiai iš AVR Studio naudojantis tuo dideliu magišku mygtuku su penkių laidukų programeriu atmegą užprogramuot.

_________________
Nėra geriau už IBM/Lenovo ThinkPad!
 Dėl programatoriaus "penki laidukai"
PranešimasParašytas: 2013 09 20, 02:40 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Digix
VIP narys
VIP narys
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
kionig rašo:


Na bet pvz, kam Ponyproge reikalingas Hex failo atvaizdavimas eiliniam jūzeriui, kai tau tereikia tik įrašyti į MV? Pvz kam ten Write to flash, write eeprom, write program? Ir dar pamėgink išaiškinti kaip sudėlioti fusebitus.


ponyprogas tai tokia zaisline programa kuribuvo sukurta tam kad irasineti hex failus parsiustus is interneto o ne savo sukompiliuotus

normalu komandine eilute veikanti programatoriu ko gero galima pajungti prie betkurio ide sukuriant savo nuosava mygtuka bet komandine eilute failams is interneto nera labai gerai, nes jis buna vuisokais neiaksia formatais todel prie irasant reikia bent kiek paziureti ar failas buvo tinkamai atidarytas ar isvis ten kokia korano istrauka jame Laughing

Citata:
Ten gali išsirinkti gatavus projektus, pasikeisti kaip tau reikia kintamuosius ir spausti "įrašyti". Yra vienas mygtukas ir viskas. Ko autoriui netinka - nesuprantu Very Happy


nu manau *Ričardui reikejo pasiulyti su avr studio susikurti nuosava mygtuka programavimui. nesu tikras ar tai imanoma bet manau kad taip butu jeista jei butu kitaip
nors cia biski jau ne i tema diskusija, nes jokios realios problemos nera, galima naudoti arba stk200 arba stk500 programatoriu kuriuos supranta betkuris avr ide


Citata:
Manau anksčiau ar vėliau kylant va taip į padanges kaip autoriaus norams, išaugs poreikis ir suprasti kaip kas ten veikia.

kai veikia aiskintis nera jokio poreikio nei megjams nei profesionalams nebent tave netenkina tai kaip tai veikia
 Dėl programatoriaus "penki laidukai"
PranešimasParašytas: 2013 09 20, 10:59 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
kionig
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
*Ričardas rašo:
O kalbant apie Arduino ir tą magišką mygtuką, tai ko čia prikibai, nenoriu to Arduino, tam naudoju AVR Studio, kuris taip pat tą "magic button" turi.
Turi, įdomu kur? Very Happy http://www.pololu.com/docs/0J36/3.c Tipinis jūzeriams 'suprantamas' programavimas... Kas būtų jeigu nebūtų tokių tutorialų? Gale tų tutorialų yra pavyzdys su Avrdude, kuris aiškesnis 1000 kartų.

Citata:
Dėl to ir klausiau ar galima kaip tiesiai iš AVR Studio naudojantis tuo dideliu magišku mygtuku su penkių laidukų programeriu atmegą užprogramuot.
Aš gi tau sakiau, kad jei nori eiti sunkiuoju keliu - tai prašom, nesutrukdysiu.. Laughing

Bet ir info pačiam tada reikia ieškoti.. Razz http://www.pololu.com/docs/0J36/3.b.3

Digix rašo:
ponyprogas tai tokia zaisline programa kuribuvo sukurta tam kad irasineti hex failus parsiustus is interneto o ne savo sukompiliuotus

normalu komandine eilute veikanti programatoriu ko gero galima pajungti prie betkurio ide sukuriant savo nuosava mygtuka bet komandine eilute failams is interneto nera labai gerai, nes jis buna vuisokais neiaksia formatais todel prie irasant reikia bent kiek paziureti ar failas buvo tinkamai atidarytas ar isvis ten kokia korano istrauka jame
Tai va, kad archaiškas ponyprogas pridarydavo daug daugiau problemų nei ten visi hex sukompiliuoti. Pasitikėti aklai closed source hex'ais nėra gerai, bet kadangi dažnai rašantys programas duoda hex'us ir supportą, tai dauguma jau būtų seniai užprotestavę autorių bloguose, kad jų programa šūdas ir neveikia Laughing Autorius nepakęs tokios kritikos užtat kad jį laiko lūzeriu, tai turės ištaisyti pats klaidas Laughing

Citata:
nu manau *Ričardui reikejo pasiulyti su avr studio susikurti nuosava mygtuka programavimui. nesu tikras ar tai imanoma bet manau kad taip butu jeista jei butu kitaip
Ten kiek bandžiau ant staigiųjų pagooglinti, tai pasirodo, kad viskas ten lengvai norint 1 mygtuko paspaudimo nepasidarys su vienu mygtuko paspaudimu beigi teks pavargti Laughing Autoriui patinka sunkesnis kelias Smile

Citata:
nors cia biski jau ne i tema diskusija, nes jokios realios problemos nera, galima naudoti arba stk200 arba stk500 programatoriu kuriuos supranta betkuris avr ide
Problema yra Ričardo galvoje Very Happy Nesakau kad jis kvailas, bet jo užsispyrimas prives iki nusivylimo anksčiau ar vėliau taip prisirišant prie vienos programos.. Ir norint, kad ta programa dar stebuklus darytų Smile
 Dėl programatoriaus "penki laidukai"
PranešimasParašytas: 2013 09 20, 21:59 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
*Ričardas
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Citata:
Turi, įdomu kur?

Ta procedūra kuri aprašoma čia: http://www.pololu.com/docs/0J36/3.b.3
Pasirinkus programerį ir programuojamo MV tipą paspaudus F5 arba tokį žalią "play" formos mygtuką yra sukuriamas projektas ir hex'as įpučiamas į MV. F5 yra tik sparčioji kombinacija. Toliau kiekvieną kart pasileidus projekto failą arba atlikus modifikacijas kode užtenka tik paspausti tą žalią mygtuką, arba F5 ir viskas baigta.
Nesu toks užsispyręs, tiesiog norėjau viską atlikti su AVR Studio. Bet kadangi 5 laidukų programeris nedraugauja su AVR Studio jau atsisiunčiau winAVR'a. Programerio notepad'ą jau ir seniau esu naudojęs, bet nėra man jis labai patogus, visgi AVR Studio IDE patogiau. Bet kadangi daugeliu atvejų man užtenka STK500V2, o 5 laidukų programatoriaus reikės tik tada kai programuosiu STK nepalaikomus čipus (gana retai) tai versiuos su winAVR'u. Matyt kitaip nieko ir neišeis...

_________________
Nėra geriau už IBM/Lenovo ThinkPad!
 Dėl programatoriaus "penki laidukai"
PranešimasParašytas: 2013 09 23, 19:11 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
*Ričardas
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Paklausiau Digix patarimo ir pasidariau STK200 (net nežinojau, kad jis per LPT eina, schemą buvau matęs, bet pagalvojau kad čia tas pats "5 laidukų"). Dariau su buferiu, pagailėjau visgi savo laptopo. Sugebėjau viską sukišti ant 30x23mm PCB, kiek netvarkingai ir gal kiek nelogiškai (ne visos detalės smd), bet dariau taip, kad susitvarkyčiau su detalėm kurias turiu po ranka.

Scehma šita: http://elm-chan.org/works/avrx/stk.png , tik 220pF kondikus permečiau už rezistorių, kad būtų kaip low pass filtriukai (kitose schemose mačiau, tai ir pakeičiau) ir talpą 100pF naudojau. Ir reset be filtro palikau. Turėtų sueit, kitur mačiau visai nebuvo nieko už buferio, bet LP filtriukas skambesius turėtų sumažint jei laidas kiek ilgesnis bus, nes kitaip skaičiau sinchronizaciją pameta dėl skambesių SCLK linijoje.
Dar tiesa sakant neišbandžiau schemos, bet kilo klausimas ar galiu aš programuojamą plokštę ir patį STK200 užmaitinti nuo USB, nebus ten kokių melsvų dūmelių? Žeme bendra dalijasi USB ir LPT. Šiaip manyčiau, kad turėtų veikti, bet dėl visa ko sakau protingesnių pasiteirausiu.
Būtų labai patogu, vieną jungtį į LPT kiši, o iš tos pačios LPT dėžutės dar USB laidukas išeina užmaitinti targetboard'ui ir buferio čipui. Kai su STK500 programuoju pats programatorius užmaitina plokštę, tai baisiai patogu, jei plokštė srovės daug neima.

_________________
Nėra geriau už IBM/Lenovo ThinkPad!
 Dėl programatoriaus "penki laidukai"
PranešimasParašytas: 2013 09 23, 19:27 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Digix
VIP narys
VIP narys
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
as tai kiai naudojau ta stk200 ji maitninau nuo to paties lpt porto tiesiof susiradau kurios nenaudojamos kojos duoda 5v ir visas jas sujungiaus lygereciai ir prie mikrsohemos 5v

pagrindinia privalumas kad nereikia papildomu laidu, nors usb irgi tinka
 Dėl programatoriaus "penki laidukai"
PranešimasParašytas: 2013 09 24, 12:59 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
*Ričardas
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Digix rašo:
as tai kiai naudojau ta stk200 ji maitninau nuo to paties lpt porto


O kaži kiek srovės galima iš lpt paimt. Prasišaudžiau ir aš tas lpt kojas, radau gal bent 5 pinus, kurie 5v duoda, bet bijau, kad kada žioplai patrumpinus nenurūktų... IBM t42 usb užtrumpinus kompas restartuojasi, asus a 52j tiesiog srovė ties 570mA apribota ir vsio, o va lpt tai net nežinau, dar neteko stresuot jos. Laughing

EDIT: Pasikaičiau forumus, tai situacija tokia, kad tie lpt portai labai skirtingai realizuoti. Senas IBM standartas galėdavo source/sink iki 50ma, naujesni tik apie 5ma. Reiškiasi išėjimai yra suderinti su TTL valdymu. Taip, kad geriau iš USB bus imt ir dar šuntą dėt, arba atsistatantį saugiklį. Bus saugiau ir patikimiau. Nes mikrovaldikliui gal ir kokių 20ma gana, bet jei dar kokį segmentinį indikatorių pajungus ir chana. Nebent MV užprogramuot išėmus iš devboard'o ir tada atgal statyt, bet tada jau ISP savo vertės nebetenka.

_________________
Nėra geriau už IBM/Lenovo ThinkPad!
 Dėl programatoriaus "penki laidukai"
PranešimasParašytas: 2013 09 24, 13:31 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Digix
VIP narys
VIP narys
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Is LPT daug nepaimsi bet tau keleto miliamperu tereikia. taigi 10 ma bus pilnai pakankamai. (zinoma shemos maitniti negalima tik programatoriu)
beje kadangi ikrsohemoje yra apsauginiai diodai mikroshema pasiims papildoma maitnima is visu signaliniu porto kokiu kuros prie jos pajungtos.)

lpt trumpinimas irgi nekelia problemu dar man ni vienas portas del to nenukentejo svarbu kad nepaduotum i lpt dideles itampos is isores va tada jau tikrai sudegs.

uztrumpinus USB tu uztrumpini 5V maitnima tai suprantama kad restartuojasi
 Dėl programatoriaus "penki laidukai"
PranešimasParašytas: 2013 09 24, 18:29 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
*Ričardas
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Citata:
zinoma shemos maitniti negalima tik programatoriu

Va va, aš turiu devboard'ą pasidaręs, tai jei ką testuoju ar šiaip žaidžiu/mokinuos labai patogu jį užmaitinti nuo programatoriaus. Darysiu su USB - nuspręsta. O vat ne visi laptopai persikrauna užtrumpinus USB, kaip minėjau ASUS'as tas tik srovę riboja, IBM T42 restartavo, kitų nebandžiau... Smile

_________________
Nėra geriau už IBM/Lenovo ThinkPad!
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Pereiti prie Atgal  1, 2, 3  Toliau
 
Forumo sistema: phpBB
 „Google“ paieška forume
 Kas naujesnio?
 Naujos temos forume

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Reklama
‡ 1999– © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Turinys | Reklama | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama